Logo BAUMATIC towarzyszy naszej firmie od lat 80.

Tą nazwą oznaczane były produkty służące kontroli warunków środowiskowych i procesów przemysłowych, takie jak sterowniki klimatyzacji dla pomieszczeń biurowych, hoteli i hal przemysłowych, programowalne kontrolery temperatury i cyrkulacji powietrza w kabinach lakierniczych oraz sterowniki i systemy kontroli procesów termicznego wyjaławiania produktów spożywczych w autoklawach i sterylizatorach.

Ważnym okresem w historii naszej działalności była wieloletnia współpraca z największym polskim producentem urządzeń diagnostycznych w branży samochodowej, firmą UNIMETAL, w wyniku której współtworzyliśmy od podstaw kolejne generacje linii kontroli sprawności hamulców, amortyzatorów i zbieżności kół pojazdów samochodowych dla stacji diagnostycznych i warsztatów.

Podstawową dewizą jest dla nas tworzenie urządzeń i systemów sterowania przyjaznych i służących ochronie zarówno użytkownika jak i środowiska.

Chętnie podejmujemy współpracę z firmami nowoczesnymi, starającymi się rozwiązać aktualne problemy ekologii i zautomatyzowania procesów produkcji, przede wszystkim związane z redukcją zużycia energii elektrycznej i podwyższenia jakości produkcji.

Między innymi z tego powodu, przez wiele lat współpracowaliśmy z firmą TRIMAX zajmującą sie energooszczędnym oświetleniem hal i dróg na bazie autorskiego oprogramowania Columbus i powiązania go z zaimplementowanym w wielu urządzeniach oświetleniowych systemem Dali.

Od wielu lat jesteśmy też producentem i dostawcą central serii ACWK-6 dla firmy AMPOZ, które służą ochronie pracowników w komorach chłodniczych.

Innym przykładem naszej idei są coraz częściej realizowane zlecenia modernizacji układów (systemów) zasilania silnikowych napędów pomp i dmuchaw za pośrednictwem przetwornic częstotliwości (falowników) i optymalizacji ich działania.