Poolmatic – marka stworzona przez nas na potrzeby technologii uzdatniania wody, głównie dla basenów kąpielowych (pływackich), SPA, fontann, zbiorników wody, itp.

Przygodę z produkcją tych wyspecjalizowanych urządzeń rozpoczęliśmy już w latach 90. od popularnego sterownika basenowego STB-3.

Ta część naszej działalności obejmuje programowalne sterowniki procesu filtracji wody z wbudowanymi funkcjami kontroli jej ilości, przepływu i temperatury, panele zdalnej obsługi, moduły poszerzeń funkcyjnych i ułatwiających sterowanie atrakcji wodnych, jak np. oświetlenie niecki basenowej, masaże wodne, turbiny przeciwprądu, etc.

Dużą wagę przywiązujemy do aktualnych problemów oszczędności energii i wody, stąd nasze rozwiązania z możliwością wprowadzenia czasowego obniżenia temperatury, trybu urlopowego czy też współpracy z panelami słonecznymi.

Innym przykładem jest zaprojektowany dla użytku ręcznego moduł SSM-2, który nie tylko podwyższa atrakcyjność użytkowania ale i pozwala na ograniczenie czasu działania energochłonnego urządzenia.

Jesteśmy autorami wielu instalacji systemów uzdatniania wody funkcjonujących w pływalniach publicznych na terenie Polski, często od projektu do wykonawstwa instalacji i montażu szaf zasilająco-sterowniczych włącznie.

W znacznie większej ilości przypadków nasze sterowniki służą do realizacji własnych projektów i ułatwiają instalatorom osiąganie założonych warunków technologii basenowej.